Izvēloties jaunu apakšveļu vai peldkostīma augšdaļu ir ļoti svarīgi izprast savu krūšu formu, jo no tā būs atkarīgs, cik komfortabli jutīsies konkrētajā izstrādājumā. Tāpat kā visas pārējās ķermeņa daļas, arī krūtis ir ļoti atšķirīgas, tās iedalās dažādās formās (jā, ir plašāks iedalījums par ’’lielas’’ vai ’’mazas’’ krūtis). Var izdalīt aptuveni septiņas galvenās krūšu formas, kas sievietēm varētu palīdzēt izvēlēties, kurš krūštura, peldkostīma augšdaļas veids būtu vairāk piemērots vai pretēji – no kāda veida iegādes būtu jāizvairās.


Apaļas formas krūtis – tās varētu dēvēt par ideālajām krūtīm - apaļas krūtis ir vienādi pilnas augšdaļā un apakšdaļā, ar nelielu izvirzījumu pie krūtsgala. Tās var saukt par ideālajām krūtīm, jo šādai formai nav sliktu vai nederīgu krūšturu modeļu. Apaļas formas krūtīm nav nepieciešama veidošana un strukturēšana, tāpēc nav nepieciešams izvēlēties krūšturus vai peldkostīma augšdaļas ar metāla stīpiņām. Iesakām iegādāties plānus, viegli polsterētus krūšturus vai peldkostīma augšdaļas bez stīpiņām. Lieliski derētu bezstīpiņu bralettes tipa izstrādājumi vai trijstūra formas krūšturi.

No Rosme Lingerie sortimenta iesakām šādus modeļus: Future retro; Diana.

 


“Austrumu – rietumu” forma (krūšu gali “skatās” uz sāniem) - šis apzīmējums ir krūtīm, kuras ir vērstas uz āru un priekšdaļas centrā ir neliela atstarpe starp krūtīm. Šāda krūšu forma vairāk ir sastopama sievietēm ar mazāku krūšu izmēru. Taču ar krūštura palīdzību šo krūts formu var viegli mainīt. Piemēroti plāni, viegli polsterēti krūšturi vai peldkostīmu augšdaļas ar stīpiņām, kā arī formēto bļodiņu krūšturi, kas palīdz veidot apaļu krūts formu. Iesakām arī peldkostīmu augšdaļas, kuras ir sienamas ap kaklu, jo tādā veidā krūtis no sāniem tiek pabīdītas vairāk uz priekšu. Vidēja izmēra krūtīm piestāvēs krūšturi, kuriem sānu daļa ir labi nosegta - tā formē krūtis vairāk uz priekšdaļas centru.

No Rosme Lingerie sortimenta iesakām šādus modeļus: Thalia; Future retro.